| Kurs doskonalący | XXVI Warszawsko-Wigierska Akademia Nauczycieli Przyrodników |
| Kierownik szkolenia | Elżbieta Zalewska |
| Adres e-mail | |
| Termin | 28 czerwca - 01 lipca 2026 |
| Harmonogram | 28-06-2026, godz. 07:00-19:00 29-06-2026, godz. 09:00-19:00 30-06-2026, godz. 09:00-18:30 01-07-2026, godz. 09:00-16:00 |
| Miejsce | Gawrych Ruda, Suwalszczyzna, Wigierski Park Narodowy |
| Liczba miejsc | 0/24 |
| Liczba godzin | 30.00 godzin dydaktycznych |
| Cele | Doskonalenie umiejętności nauczycieli w zakresie nauczania uczniów o różnych potrzebach edukacyjnych z wykorzystaniem zajęć terenowych, muzealnych, laboratoryjnych, GIS i metody IBSE.
Przedstawienie praktycznej wiedzy dotyczącej wykorzystania obszarów Suwalszczyzny do interdyscyplinarnego prowadzenia zajęć w terenie, stacjonarnie i hybrydowo. Przedstawienie walorów edukacyjnych i rekreacyjnych Wigierskiego Parku Narodowego, Suwalszczyzny oraz zasobów PPS Młodzieżowego Ośrodka Edukacyjno-Wypoczynkowego „Zatoka Uklei” w Gawrych Rudzie. |
| Adresaci | Nauczyciele przedmiotów przyrodniczych ze szkoły ponadpodstawowej, którzy nie uczestniczyli w Warszawsko-Wigierskiej Akademii Nauczycieli Przyrodników |
| Warunki zaliczenia | Obecność 100% i przygotowanie propozycji zajęć z wykorzystaniem zasobów środowiskowych, merytorycznych i dydaktycznych poznanych w trakcie szkolenia |